Szukasz praktyk? Interesują Cię języki obce, słowo pisane i nowe technologie? Sptawdź ofertę pod linkiem 

Kreuj obraz zawodowy - zrób profesjonalne zdjęcie do CV!

W związku z rozpoczęciem akcji: “Kreuj obraz zawodowy. Profesjonalne Zdjęcia do CV - Bezpłatne Udostępnienie Inteligentnego Kreatora Zdjęć do CV w celu podwyższenia konkurencyjności kandydata na rynku pracy” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, serwisy Passport-Photo.Online oraz PhotoAiD.com przygotowały bezpłatne narzędzie umożliwiające stworzenie profesjonalnego zdjęcia na potrzeby CV.

Passport Photo Online i PhotoAiD to platformy, które wykorzystując sztuczną inteligencję pozwalają na łatwe przygotowanie fotografii dokumentowej, na przykład: zdjęcia do paszportu, wizy, dowodu osobistego czy prawa jazdy. Jednak możliwość serwisów na tym się nie kończy! Dzięki generatorowi zdjęć można również stworzyć idealną fotografię do CV.

Zdjęcie w CV może przydać się tym, którzy właśnie myślą o zmianie pracy, ale także osobom, które po prostu chcą odświeżyć swój życiorys. Fotografia w CV ma swoje reguły i czasem niepoprawne zdjęcie może bardziej zaszkodzić niż zwiększyć szanse na znalezienie pracy. Dlatego tak istotne jest, żeby stworzyć poprawne zdjęcie biznesowe i wykreować swój profesjonalny obraz zawodowy!

Choć restrykcyjne zasady w kwestii zdjęcia do CV – jak na przykład w przypadku zdjęć paszportowych lub do dowodu osobistego – nie istnieją to warto zwrócić uwagę na pewne standardy dotyczące zdjęć, jeżeli zależy nam na zdobyciu nowej pracy. W Passport-photo.online stworzyliśmy narzędzia ułatwiające przygotowanie profesjonalnego zdjęcia do CV, a także zdjęcia profilowego do serwisów kariery typu LinkedIn - mówi Tomasz Młodzki

Kiedy aplikujemy o pracę, w której wymagany jest kontakt z klientem to smutne, czarno-białe zdjęcie nie będzie się dobrze prezentować. Ważne, aby wyglądać pogodnie i schludnie. Warto delikatnie się uśmiechać. Na zdjęciach do CV jest to jak najbardziej wskazane, w odróżnieniu do zdjęć do oficjalnych dokumentów, gdzie uśmiech zwykle jest zabroniony. Badania dowodzą, że wybierając spośród dwóch identycznych twarzy, które różnią się jedynie wyrazem, ludzie preferują twarz uśmiechniętą.

W Polsce zdjęcia w CV są bardzo popularne, co wiąże się z tym, że czasami pracodawcy odrzucają CV bez fotografii. Z czego to wynika? Rekruterzy przeglądają setki aplikacji dziennie. Zdarza się, że często CV zostaje odrzucane tylko dlatego, że wizualnie nie przykuwa uwagi.

Poszukiwanie pracy często odbywa się online. Na wielu portalach istnieje opcja dodania zdjęcia profilowego, które jest widoczne dla pracodawców i rekruterów. Warto skorzystać z tej możliwości i dodać właściwe zdjęcie, na przykład na portal LinkedIn. Samo zdjęcie na LinkedIn czy w innej witrynie to już swego rodzaju Twoja marka osobista. Warto wziąć to pod uwagę przy kreowaniu swojej biznesowej tożsamości.

Według danych platformy LinkedIn, profile bez zdjęć są otwierane rzadziej, a zaproszenia od osób bez zdjęć nie są akceptowane przez 93% użytkowników! Czy to wystarczy byś spróbował wykonać właściwe zdjęcie biznesowe?

Warto skorzystać z akcji, która została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Bezpłatne korzystanie z kreatora zdjęć można zacząć już od 1 czerwca 2021 roku, a zakończenie akcji przewidziane jest na 30 września 2021 roku. Kreator jest dostępny na poniższych stronach:

Kreator zdjęcia do LinkedIn:

https://passport-photo.online/pl/zdjecie-linkedin

Kreator zdjęcia do CV:

https://passport-photo.online/pl/zdjecia-do-cv

Dodatkowe linki:

UWAGA! Legitymacje studenckie pozostają ważne do odwołania!!

   

Legitymacje studenckie pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu.

To oznacza, że legitymacje studenckie są ważne do odwołania.

Wobec powyższego, Rektor Pomorskiej Szkoły Wyższej informuje, że nie przeprowadza procesu przedłużania ważności legitymacji w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021.

Wszelkie zmiany i informacje w tej sprawie będą na bieżąco zamieszczone w zakładce dla studenta – tablica na stronie: www.psw.stg.pl

Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym linku:

https://www.gov.pl/web/nauka/ograniczenie-prowadzenia-zajec-w-siedzibie-uczelni-od-19-pazdziernika-w-zwiazku-z-covid-19

                                                   OGŁOSZENIE

       Na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich ( na podstawie badań przeprowadzonych w szkołach wyższych w 2018 r.) wprowadzam procedury zwalczające zjawisko dyskryminacji, molestowania i molestowania seksualnego.

       Zwracam się do studentek i studentów Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim o zgłaszanie incydentów o takim charakterze. Proszę o zgłaszanie telefoniczne do Rektora PSW dr Wandy Kutrzeby przypadków dyskryminacji z różnych powodów lub molestowania przez innych studentów lub pracowników naszej Uczelni.

       Wszczęte zostaną procedury zapobiegające tym negatywnym zjawiskom przez Komisję Dyscyplinarną (art.11 Regulaminu Studiów).

                                                                                   REKTOR PSW

                                                                             dr Wanda Kustrzeba

Więcej artykułów…

  1. Wskazówki z Biura Karier